ładowanie danych

UWAGA Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Po zamknięciu informacja nie będzie wyświetlana.

Ok rozumiem
UWAGA! Nie przyjmujemy zamówień na "customy" do odwołania. Czas ten chcemy poświęcić na zaprojektowanie nowych wzorów wyposażenia taktycznego jakie pojawi się w sklepie internetowym.

Czy wiesz że?

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

CORDURA® Cordurze nie równa

Tkaniny CORDURA® występują w różnych formach wykończenia (np. wodoodporne, utrudniopalnione, IRR, teflon), powleczenia (np. poliuretan, akryl), grubości włókna (np. 560 dtex, 1100 dtex), gramaturze, splocie. Dlatego dwie tkaniny o tym samym symbolu grubości włókna mogą diametralnie się różnić pod względem wytrzymałości i sztywności. CORDURA® jest produkowana przez wiele firm na świecie, z oryginalnej przędzy firmy Invista zgodnie z wymaganiami licencyjnymi. Tkanina w zależności od producenta różni się jakością, sposobem powleczenia itd. Dlatego warto wiedzieć od jakiego producenta pochodzi CORDURA® w używanym oporządzeniu. Na polskim rynku część producentów oporządzenia stosuje tanią CORDURĘ® ze stoków, często jest to towar drugiej jakości. W naszym oporządzeniu stosujemy wyłącznie tkaninę CORDURA® pierwszej jakości pochodzącą od czołowych europejskich i amerykańskich producentów.

Plastik potrafi chłonąć wodę

Elementy plastikowe wyprodukowane z poliamidu chłoną wilgoć, dlatego przy minusowych temperaturach sztywnieją i są podatne na połamanie. Dlatego stosujemy klamry z tworzywa acetal i delrin które nie chłoną wilgoci.

Polipropylenowe taśmy szybko się wycierają i odbarwiają

Wielu krajowych producentów używa taśm z włókna polipropylenowego. Takie taśmy są bardzo tanie i sprawiają bardzo dobre wrażenie na początku. Jednak po dłuższym używaniu (nawet po miesiącu intensywnego używania) przecierają się i tracą kolor, zwłaszcza w miejscach tarcia. Dlatego stosujemy wyłącznie taśmy z włókna poliamidowego (poliamid 6 i poliamid 6.6/nylon) które są dużo droższe, lecz charakteryzują się trzymaniem koloru i odpornością na przetarcia nawet po kilku latach intensywnego użytkowania.

Jak rozpoznać taśmę z wykończeniem IRR

Technikami stosowanymi do uzyskania reemisji w podczerwieni w przypadku taśm jest kąpiel w specjalnym impregnacie (metoda nietrwała) albo wplecenie specjalnej czarnej nici pochłaniającej promieniowanie podczerwone. W drugim przypadku można taką nić zobaczyć łatwo gołym okiem. Po pierwsze, będzie widoczna wzdłuż jednej z krawędzi taśmy w postaci czarnego splotu. Po drugie, jeśli przetniemy taśmę będzie widać w środku czarną nić. Oczywiście ta metoda nie sprawdza się w przypadku taśm w kolorze czarnym. Można również sprawdzić taśmę przy użyciu noktowizora z lampą podczerwieni.

Jak rozpoznać rodzaj plastiku z którego wykonana jest klamra

Na wielu elementach plastikowych można spotkać stemple z kodami oznaczającymi użyty surowiec, są to: N , PA - nylon bądź poliamid, A , POA - acetal, PP - polipropylen, D - delrin (acetal produkcji DuPont). Można również spróbować rozpoznać organoleptycznie. Klamry nylonowe i polipropylenowe zazwyczaj są matowe i ,,miękkie" w dotyku. Cicho się zamykają i otwierają. Klamry acetalowe i delrinowe zazwyczaj są lekko błyszczące, sztywne i zamykają się z wyraźnym trzaskiem. Jednak nie jest to regułą, dużo zależy od gatunku użytego tworzywa.